Sultan’ın yeni rotası!..

Mardinli girişimci kardeşler Nevzat ve özcan Sezer’in ismi kamuoyunda pek bilinmez. Ağırlıklı olarak gıda alanında faaliyet gösteren Hayat Gıda şirketleriyle geçtiğimiz yıllarda ilk olarak Çin pazarına açılmışlardı. Hayat Gıda, halen Çin’de üç adet Sultan adlı restoran işletiyor. Mado Dondurma’nın da Çin master franshise’ını alan Sezer kardeşler, ayrıca Çin’de beş Mado şubesi işletiyor.

Sezer kardeşlerin yeni hedefi Suudi Arabistan olmuş. Girişimci kardeşlerin yeni rotasına ilişkin kulis haberimi haftalık 1 Eylül 2019 tarihinde piyasaya çıkan haftalık Para Dergisi’nde yazdım.

Kulis haberimi okumak için lütfen tıklayınız.Yazar: Kerem Kofteoglu
1963’te Mardin’de doğdu. İlk ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamladı. Dünya gazetesinde Reklam Bölümü'nde işe başladı. Sonra İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nı takip eden muhabirlerden biri oldu. Daha sonra sırasıyla Hürriyet Gazetesi’ne bağlı haftalık Ekonomist Dergisi ve Sabah grubunun Para dergisinde çalıştı. Bir dönem Turizm Yazarları Derneği’nin (TUYED) Başkanlığını yürüten Köfteoğlu, halen çeşitli dergilerde serbest gazetecilik yapıp, bazı kurumlara basın ve turizm danışmanlığı hizmeti veriyor.