Turizmin geleceği, 9. Resort Kongresi’nde konuşulacak

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) tarafından düzenlenen 9. Uluslararası Resort Turizm Kongresi bu yıl 28 Kasım’da Antalya Belek’te, Cornelia Oteli’nin yeni hizmete açtığı Nest Kongre Merkezi’nde yapılacak.

Denizbank ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek olan kongre “Geleceğin Turizmi, Turizmin Geleceği” ana teması ile yapılacak. Kongrede başkonuşmacı (Keynote speakers) DER Touristik CEO’su  Sören Hartman’ın yanı sıra, Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş,  Ekonomik Gelişmelerin Turizme Etkileri, THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, Havacılık Sektöründeki Gelişmeler,  Mastercard Yükselen Avrupa Pazarları Bölgesel Direktörü Akın Akbıyık Turist Davranış Eğilimlerini değerlendirecek. Kongrede ayrıca Almanya,  Nordic Pazarı, Turizm ve Medya İlişkisi, Konaklama sektöründeki gelişmeler konulu oturumlar yer alıyor.

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) organizasyonu ile  gerçekleştirilecek kongreye, yurtiçinden ve yurtdışından seyahat endüstrisinde yer alan turizmin bütün kesimleri ile finansman, danışmanlık, yatırım, işletme, yönetim, tedarikçi firmaların üst düzey , karar verici temsilcileri katılacak.

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Dr. Erkan Yağcı, bu yıl kongrenin baş konuşmacısının Der Touristik Sören Hartman olacağını vurguladıktan sonra şu bilgileri verdi: “Geçen  yıl kongremize 1300 kişi katıldı. Bu yıl kongreye  bin 500’ü aşkın kişinin katılması bekleniyor. Kongre, bu yıl Antalya Belek’te hizmete giren NEST Kongre ve Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Kongre’de 2019- 2020 yılı ve sonrasına yönelik, Türk turizminin yeri ve geleceği Dünya turizminin önemli aktörleri tarafından değerlendirilecek.”

Farklı konu başlıklarında oturumlarla gerçekleşecek Kongre, bugün (27 Kasım 2019) gerçekleştirilecek gala açılış programı ile başlayacak.Yazar: Kerem Kofteoglu
1963’te Mardin’de doğdu. İlk ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamladı. Dünya gazetesinde Reklam Bölümü'nde işe başladı. Sonra İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nı takip eden muhabirlerden biri oldu. Daha sonra sırasıyla Hürriyet Gazetesi’ne bağlı haftalık Ekonomist Dergisi ve Sabah grubunun Para dergisinde çalıştı. Bir dönem Turizm Yazarları Derneği’nin (TUYED) Başkanlığını yürüten Köfteoğlu, halen çeşitli dergilerde serbest gazetecilik yapıp, bazı kurumlara basın ve turizm danışmanlığı hizmeti veriyor.