WeBee, “Avrupa’da Yılın Çözümü Ödülünü” ülkemize kazandırdı!

Turizm sektöründe  en  başarılı  otel ve  tur şirketlerine ödüller  veren İngiliz Firması Travel and Hospitality Awards (THA), Avrupa’da Yılın Misafir  Etkileşim Çözümü Ödülüne ülkemizin başarılı  start-up’ı  WeBee’yi  layık  gördü.  THA yetkililerinin  WeBee’yi ödüllendirirken şu kriterleri gözönünde bulundurduğu belirtiliyor: “Kullanıcı  dostu mobil arayüzü  ile  otellere somut  ve gerçek  zamanlı değer üretmesi, mükemmel kullanıcı yorumları, otellerin  gelirlerinde  artış  ve  komisyon giderlerinde düşüş  sağlanması.”

Firmanın ortakları Tansel Voyvodaoğlu  ile Dr. Özgür  Zan,  “Uluslararası başarı  ödülünü ülkemize  kazandırmanın gururunu yaşıyoruz” dedikten sonra şu bilgileri verdi: “Oteller için özel geliştirdiğimiz mobil uygulama WeBee’ye  kullanan otel sayısı geçtiğimiz altı ay  içerisinde 2.5 kat, ciromuz ise 3.3 kat arttı. WeBee  kullanan ülke sayısı şimdiden 12’yi, otel sayısı da 100’ü aştı.”

WeBee çözümünün otellere 3 yararı

  • TripAdvisor/Booking.com gibi  itibar  sitelerinde (sırasıyla) 4,8 ve 9,4 seviyelerinde  puanlar aldılar.
  • Oda satışı dışında,  oda  servisi,  restoran,  SPA, kuru  temizleme  alanlarında  gelirlerini oda  başına aylık 36 doları çıkardılar.
  • Alakart rezervasyonlarını mobil’e taşıyarak, misafir memnuniyeti ve çalışan verimliliğini artırdılar.


Yazar: Kerem Kofteoglu
1963’te Mardin’de doğdu. İlk ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamladı. Dünya gazetesinde Reklam Bölümü'nde işe başladı. Sonra İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nı takip eden muhabirlerden biri oldu. Daha sonra sırasıyla Hürriyet Gazetesi’ne bağlı haftalık Ekonomist Dergisi ve Sabah grubunun Para dergisinde çalıştı. Bir dönem Turizm Yazarları Derneği’nin (TUYED) Başkanlığını yürüten Köfteoğlu, halen çeşitli dergilerde serbest gazetecilik yapıp, bazı kurumlara basın ve turizm danışmanlığı hizmeti veriyor.