3’ncu CIIE, Ulaşım ve Kamu Sağlığında Yeni Teknolojilere Odaklanılacak

Çin’in Shanghai kentinde kasım ayında düzenlenecek 3. Uluslararası İthalat Fuarı’nda (CIIE) sergilenecek bazı “yeni teknolojiler” kamuoyuna açıklandı.

Söz konusu teknolojiler arasında 3D baskılı lastik, akıllı otonom araç tavanı, kamu sağlığı alanında salgın önleme ve akıllı ofis çalışmaları çözümleri de yer alıyor. 3.Uluslararası İthalat Fuarı kapsamında otomobil ve hizmet ticareti sektörleri için yapılan fuar öncesi arz-talep görüşmelerinde, ilk etapta fuara kayıtlı dünya genelinden 60’tan fazla şirket ve 100’ün üzerinde alıcı temas kurdu.

Fuarda 30 bin metrekarelik alana sahip otomobil bölümünde 16 ülke ve bölgeden 58 şirket yer alacak. CIIE’ye ilk kez katılacak olan Michelin, özel olarak 3D baskılı lastiklerini tanıtacak. Biyolojik malzemelerden yapılan ve biyolojik olarak çözünebilen lastiklerin, daha güvenli şekilde yeşil kalkınmada rol üstlendiği belirtildi.

Michelin Greater China Başkanı Wei Shujie, şirketin CIIE’ye katılarak diğer şirketlerle geleceğe dönük sürdürülebilir bir ulaşım tarzı oluşturmaya çalışacağını söyledi.

Webasto’nun Çinli şirketlerle iletişimden sorumlu müdürü Xu Wei de ilk iki fuarda şirket tarafından tanıtılan birçok akıllı ulaşım ürününün kullanıma geçtiğini belirtti.

Çinli yetkili, bu yıl üçüncü kez düzenlenecek fuarda sergilenecek akıllı otonom araç tavanında otonom sürüş için gerekli birden fazla sensör modülünün bulunduğunu aktardı. Diğer yandan, bu yıl hizmet ticareti sektöründe de dikkat çeken noktalar bulunuyor.

CIIE’ye ilk kez katılacak CBRE Group, Çinli müşterilerine geleceğin sanal gerçeklik, büyük veri ve 5G teknolojilerini bir araya getiren ofis çalışmaları çözümlerini gösterecek.

İsviçre’den SGS de bu yılki fuarda, ilk kez kamu sağlığı alanında test ve değerlendirme hizmet planını ziyaretçilerle paylaşacak.

Şirketten bir yetkili, söz konusu planın ilgili şirketlere salgın önleme temelinde yeniden işbaşı yapmayı hızlandırma konusunda destek vereceğini kaydetti.Yazar: Kerem Kofteoglu
1963’te Mardin’de doğdu. İlk ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamladı. Dünya gazetesinde Reklam Bölümü'nde işe başladı. Sonra İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nı takip eden muhabirlerden biri oldu. Daha sonra sırasıyla Hürriyet Gazetesi’ne bağlı haftalık Ekonomist Dergisi ve Sabah grubunun Para dergisinde çalıştı. Bir dönem Turizm Yazarları Derneği’nin (TUYED) Başkanlığını yürüten Köfteoğlu, halen çeşitli dergilerde serbest gazetecilik yapıp, bazı kurumlara basın ve turizm danışmanlığı hizmeti veriyor.