Beijing’de spor etkinlikleri yeniden başlatılıyor

Çin’in başkenti Beijing, Covid-19 salgını nedeniyle durdurulan spor etkinliklerini yeniden başlatmaya hazırlanıyor. İlk etapta 500 kişiyi aşmayan etkinliklere izin verilecek.

Beijing Belediyesi Spor İdaresi Başkan Yardımcısı Yang Haibin, kent yönetimi tarafından dün Covid-19 salgınını önleme ve kontrol etme çalışmalarına ilişkin düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Yang, kentte salgın etkili bir şekilde kontrol altına alındığı için spor etkinliklerinin güvenli ve düzenli bir şekilde yeniden başlatılacağını kaydetti.

Yang’ın verdiği bilgilere göre, kentin düşük riskli bölgelerinde 500 kişiyi aşmamak şartıyla spor etkinlikleri düzenlenmesine izin verildi. 500 kişiden fazla kişinin katılacağı spor etkinliklerinin düzenlenmesi ise yerel hükümet ile salgınla mücadele liderlik mekanizmasının inceleme ve değerlendirmelerine tabi tutulacak. Bunun dışında, Beijing Kış Olimpiyat Oyunları’nın test müsabakaları dışında uluslararası spor etkinliği düzenlenmeyecek.

Öte yandan, salgın döneminde spor etkinlikleri seyircisiz olarak yapılacak. Seyircilere gerek duyulması durumunda ise, kapalı mekanlarda seyirci kapasitesinin yüzde 30’u ve açık havada ise seyirci kapasitesinin yüzde 50’si aşılmayacak ve seyircilerin arasındaki mesafe de 1 metrenin üzerinde olacak. (Kaynak: CRI Türk)Yazar: Kerem Kofteoglu
1963’te Mardin’de doğdu. İlk ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamladı. Dünya gazetesinde Reklam Bölümü'nde işe başladı. Sonra İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nı takip eden muhabirlerden biri oldu. Daha sonra sırasıyla Hürriyet Gazetesi’ne bağlı haftalık Ekonomist Dergisi ve Sabah grubunun Para dergisinde çalıştı. Bir dönem Turizm Yazarları Derneği’nin (TUYED) Başkanlığını yürüten Köfteoğlu, halen çeşitli dergilerde serbest gazetecilik yapıp, bazı kurumlara basın ve turizm danışmanlığı hizmeti veriyor.