Global Blue, Çinli Alipay’le İşbirliğini Arttırıyor

Tax free (vergisiz alışveriş) sektörü firmalarından biri olan Global Blue ile  Çin’in önde gelen dijital ödeme platformu AliPay’in ana şirketi Ant Grup, ortaklıklarını pekiştirme kararı aldı. 

Global Blue ve Ant Grup  bu kapsamda sisteme üye olan markalara, Çinli turistlere daha kolay ulaşmalarını sağlamak için AliPay’ in pazarlama platformundan yararlanarak, kapsamlı pazarlama çözümleri de geliştirecekler. Böylece yenilikçi, ölçülebilir, doğrudan yönlendirici kampanyalar sayesinde perakendeciler daha fazla Çinli turiste ulaşarak ziyaretçi trafiklerini artıracak.

Ayrıca söz konusu ortaklık kapsamında, Çin’in önde gelen online seyahat platformu Fliggy ve Ant Grup’un ortak olduğu diğer birkaç önde gelen Asya kökenli dijital cüzdan operatörleri dahil olmak üzere Ali Baba ekosisteminde  yeni bir sinerji oluşacak. Daha geniş bir tüketici tabanına, daha gelişmiş bir dijital hizmet sunmaya imkan verecek olan bu ortaklık, Global Blue ile çalışan perakendecileri de pozitif yönde etkileyecek.

Ülke ekonomisine yarar sağlayacak

Global Blue’nun Ant Grup ile sağladığı ortaklığı değerlendiren Global  Blue Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Hülya  Aslantaş, “ Bu ortaklık sayesinde dünyada en çok seyahat eden ve alışveriş yapan Çinli ziyaretçilere yönelik yeni ürünler geliştireceğiz. Seyahatlerin yeniden ivme kazanmasına paralel olarak bu yeni ürün ve pazarlama stratejilerimizden ülke ekonomizde yararlanacak. Biz de bu doğrultuda kendi alt yapımızdaki gerekli çalışmaları ve hazırlıklarımızı hızla tamamlıyoruz” dedi.

Bu stratejik ortaklığın imzalanmasıyla AliPay ile olan ilişkilerini daha da güçlendirmekten çok memnun olduklarını belirten Global Blue CEO’su Jacques Stern,” “Ortak amacımız, dünyanın çeşitli ülkelerine seyahat eden Çinli  müşterilerin yurtdışındaki alışveriş deneyimini iyileştirmek ve markaların Çinli ziyaretçi potansiyelini yakalamasını sağlamaktır. Uluslararası alışveriş yeniden başladığında bu ortaklığın hem alışveriş yapanlara hem de perakendecilere fayda sağlayacağına yürekten inanıyoruz.” dedi.

Ant Group’ un Uluslararası İş Grubu Başkanı Angel Zhao ise şunları ekledi:  “Global Blue, tüm dünyada üye işyerlerini daha fazla tüketiciyle buluşturmaya devam ettiğimiz bu süreçte Ant Group için önemli bir ortak.AliPay ve küresel e-cüzdan iş ortaklarımızın kullanıcı tabanları, Global Blue’nun 50’den fazla ülkedeki geniş üye işyeri ağı ve havaalanlarındaki varlığı, bu ilişkiyi genişletmek ve pazara yeni çözümler ve hizmetler sunmak için önemli bir potansiyel yaratıyor.”Yazar: Kerem Kofteoglu
1963’te Mardin’de doğdu. İlk ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamladı. Dünya gazetesinde Reklam Bölümü'nde işe başladı. Sonra İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nı takip eden muhabirlerden biri oldu. Daha sonra sırasıyla Hürriyet Gazetesi’ne bağlı haftalık Ekonomist Dergisi ve Sabah grubunun Para dergisinde çalıştı. Bir dönem Turizm Yazarları Derneği’nin (TUYED) Başkanlığını yürüten Köfteoğlu, halen çeşitli dergilerde serbest gazetecilik yapıp, bazı kurumlara basın ve turizm danışmanlığı hizmeti veriyor.